למי מיועד אתר זה ?


הרבה מאד השתנה בשנים האחרונות בנושא הפקת ספרים וחוברות.
שוק הדפסות השתנה ועימו טעמי הלקוחות. לקוחות שבעבר נאלצו להוציא ספרים דרך הוצאות לאור יכולים היום להפיק את הספר שלהם בפשטות בנוחות ובעלויות נמוכות מבעבר.

ניתן לראות היום יותר ויותר הפקה של ספרי שירה למשל, בכמות של מאות בודדות ואף בכמות של עשרות עותקים.

יותר ויותר אנשים כותבים ספרי זכרון או סיפורי חיים. הזמינות של המדיה הדיגיטלית, בנוסף לקלות היחסית בה ניתן ליצור קבצים להדפסה גורמים לעלייה תלולה בהפקות מעין אלה.

לקוחות רבים אינם נזקקים לכמות רבה של עותקים. שכיח מאד לפגוש לקוחות הכותבים ספר זכרון ומעוניינים לחלק מס' עשרות ספרים בארוע משפחתי.

רבים מאד נוהגים לרכז את התמונות שצילמו בטיול או בשמחה משפחתית ולהעלות תמונות אלו לספר דיגיטלי הנקרא "Photo Book" . את הספרים ניתן לערוך באמצעות תוכנות שונות ובדרך כלל הם מודפסים בכמויות קטנות ביותר (עד 5 עותקים).

העלויות הנמוכות בהדפסה דיגיטלית הביאה לגל גדול של הפקות דפוס דיגיטליות בתחום הספרים והחוברות. יותר ויותר אנשים מדפיסים ספרים שכתבו ספרי שירה, פרוזה, ספרי בישול כולם מודפסים בהדפסה דיגיטלית.
נראה גם כי הפשטות בהפקת ספרים הביאה בפועל לכתיבה של יותר ויותר ספרים.

לפי מחקרים שנערכו בנושא הסתבר כי כמות העותקים בהדפסה ממוצעת ממשיך לרדת. הדבר נובע מתנאי השוק המשתנים, מהירידה בקריאת ספרים ומהשינוי הטכנולוגי כאמור לעיל .

אתר זה מיועד לכל מי שרוצה להפיק ספרים. לכל מי שרוצה מידע על הפקת ספרים, על סוגי ספרים, מה צריך לדעת, על מה צריך לחשוב לפני ההדפסה, מה נכון ומה לא, סוגי כריכות ועוד כל מה שרציתם לדעת על הנושא ולא תצטרכו לשאול...... כי אנו פשוט הכנו את התשובות.